Rychlý kontakt
Guard Dynamics
Adresa: Hlavní třída 107
  738, 01, Frýdek-Místek
Web: www.guard-dynamics.cz
Telefon: +420 777 722 391
E-mail: info@guard-dynamics.cz
Aktuality, znalosti báze
  • AES-NI je nová sada šifrovacích instrukcí, která urychluje...
  • Spoofing - co to je, jak funguje? Spoofing je velice často využívaná technika z...
  • Phishing je typ útoku s cílem výlákat z uživatele osobní data...
  • BFU je anglická zkratka pro termín Bloody Fucking User - což je v překladu...
Úvodní strana > Šifrování > Šifrování disku

Šifrování celého disku pc, notebooku

Základní funkce programu GUARD CRYPT

Program GUARD CRYPT je určen k šifrování celého pevného disku včetně operačního systému. Heslo je vyžadováno ještě před načtením operačního systému. GUARD CRYPT šifruje tedy kompletně celý disk. Využívá k tomu silné 256bit AES šifrování a je možné využít i USB Token, který Vám zajistí, že se do systému bez připojené USB klíčenky nikdo nedostane. GUARD CRYPT šifruje celý disk v reálném čase (on-the-fly) na rozdíl od virtuálních kontejnerů, nebo virtuálního šifrování disku. GUARD CRYPT umožňuje zabezpečení celého Vašeho disku, včetně vyměnitelných médií. Šifrovací algoritmus AES je ověřený algoritmus, zvolený národním institutem pro normalizaci a technologie (NIST), který jej zvolil standardem využívaným v bankách, bezpečnostních institucích a firmách. AES-256 je schválené symetrické šifrování, které využívají vládní organizace po celém světě k ochraně citlivých informací. GUARD CRYPT chrání rovněž operační systém a důležité systémové soubory, které často obsahují stopy hesel nejen pro operační systém. GUARD CRYPT je velice rychlý real-time šifrovací systém s mnoha funkcemi.

 

GUARD CRYPT a jeho klíčové vlastnosti

PreBoot Autentifikace

Uživatel je ověřen pomocí PdeBoot Autontifikace (PBA), ještě dříve, než je systém spuštěn a tedy i před tím, než je načten operační systém. Tento druh ověřování nelze nijak zmanipulovat, PBA proto zaručuje maximální bezpečnost. Ani klíče, ani hesla nejsou uloženy na pevném disku počítače. Všechny informace potřebné pro spuštění operačního systému jsou odvozeny od hesla. Díky tomu je použití speciálních nástrojů pro analýzu pevného disku zcela neúčinné. PBA poskytuje grafické přihlašovací rozhraní.

 

Plně diskové šifrování

Automatické a transparentní šifrování celého disku (FDE) nabízí několik klíčových výhod ve vztahu k šifrování souborů. FDE zajišťuje systém a dočasné soubory, které často obsahují citlivé údaje. Dokonce ani vyjmutí samotného disku neumožňuje útočníkovi přístup jakýmkoliv datům. FDE si nevytváří žádné dočasné soubory ani nic nezálohuje. FDE si hravě poradí i s dešifrováním velkých souborů co se rychlosti týče.

 

Jak to funguje?

GUARD CRYPT automaticky dešifruje data ještě před tím, než se nahrají do paměti. Při zápisu dat zpět na pevný disk, je automaticky dešifruje. Tento proces je plně automatický a uživatel se nemusí vůbec zabývat procesem dešifrování, nebo dešifrování dat.   GUARD CRYPT chrání Vaše data pomocí velmi rychlého on the fly šifrování disku. Většina konkurenčních programů funguje tak, že dešifrují soubor a nahrají ho do paměti, což je velké bezpečnostní riziko. GUARD CRYPT je v tomto směru navržen tak, aby se této chyby nedopouštěl. Dešifruje jen určitou část souboru, který je zrovna používán. Útočník se tedy i při čtení dat přímo z paměti nedostane k datům.

 

Skrytí Operačního systému

GUARD CRYPT má schopnost skrýt celý operační systém uvnitř volného místa na disku jiného operačního systému, rovněž šifrovaného. Uživatel tak dostane k dispozici dvě hesla. Jedno heslo vede do bezvýznamného zašifrovaného operačního systému a druhé heslo vede do skrytého zašifrovaného operačního systému, kde jsou již Vaše data, ke kterým se nemá nikdo dostat. Jedná se trochu o paranoidní řešení, které se hodí v případě, že jste nuceni odhalit zašifrovaná data. Zajistíte tak, že útočník se dostane pouze k bezvýznamným datům.

 

Vlastnosti a výhody GUARD CRYPTU

Je součástí licence Šifrování nemá zadní vrátka a bez zadání správného hesla se nedá notebook používat
Je součástí licence Ochrana dat v případě krádeže notebooku. K datům se nikdo nikdy bez hesla nedostane
Je součástí licence Pokud máte zašífrovaný celý disk počítače, notebooku, tak není nikdo schopen poznat jaký operační systém a jaké programy máte v počítači nainstalovány
Je součástí licence Po spuštění počítače lze nastavit hlášku, že systém selhal a dokud nezadáte správné heslo, tak se systém nespustí. Je to dobrá kamufláž v případě, že Vás bude někdo nutit ke spuštění počítače.
Je součástí licence Šifrování/dešifrování probíhá transparentně při zápisu/čtení z disku na pozadí, uživatel se tak nemusí o nic starat (on-the-fly šifrování)
Je součástí licence Šifrovaný je kompletně celý disk, včetně operačního systému
Je součástí licence Ochrana dat před institucemi, které Vám zabaví počítač
Je součástí licence PdeBoot Autentifikace. Heslo zadáváte před spuštěním operačního systému
Je součástí licence Možnost vytvořit obnovovací disk v případě, že by došlo k poškození disku
Tisk aktuální strany