Rychlý kontakt
Guard Dynamics
Adresa: Hlavní třída 107
  738, 01, Frýdek-Místek
Web: www.guard-dynamics.cz
Telefon: +420 777 722 391
E-mail: info@guard-dynamics.cz
Aktuality, znalosti báze
  • AES-NI je nová sada šifrovacích instrukcí, která urychluje...
  • Spoofing - co to je, jak funguje? Spoofing je velice často využívaná technika z...
  • Phishing je typ útoku s cílem výlákat z uživatele osobní data...
  • BFU je anglická zkratka pro termín Bloody Fucking User - což je v překladu...
Úvodní strana > Ochrana dat

Ochrana dat

Ochrana dat, aneb co je potřeba k zabezpečení počítače

- Fyzické zabezpečení počítače

- Antivirový program

- Firewall

- Mallware, spyware

- Zálohování

Fyzické zabezpečení počítače

Základem fyzického zabezpečení počítače je šifrování disku. Mezi našimi produkty naleznete "Šifrování celého disku pc, notebooku", pomocí kterého lze zabránit fyzickému odcizení dat a zajistit tak ochranu dat. Šifrování disku disponuje následujícími výhodami:

Je součástí licence Šifrování nemá zadní vrátka a bez zadání správného hesla se nedá notebook používat
Je součástí licence Ochrana dat v případě krádeže notebooku. K datům se nikdo nikdy bez hesla nedostane
Je součástí licence Pokud máte zašífrovaný celý disk počítače, notebooku, tak není nikdo schopen poznat jaký operační systém a jaké programy máte v počítači nainstalovány
Je součástí licence Po spuštění počítače lze nastavit hlášku, že systém selhal a dokud nezadáte správné heslo, tak se systém nespustí. Je to dobrá kamufláž v případě, že Vás bude někdo nutit ke spuštění počítače.
Je součástí licence Šifrování/dešifrování probíhá transparentně při zápisu/čtení z disku na pozadí, uživatel se tak nemusí o nic starat (on-the-fly šifrování)
Je součástí licence Šifrovaný je kompletně celý disk, včetně operačního systému
Je součástí licence Ochrana dat před institucemi, které Vám zabaví počítač
Je součástí licence PdeBoot Autentifikace. Heslo zadáváte před spuštěním operačního systému
Je součástí licence Možnost vytvořit obnovovací disk v případě, že by došlo k poškození disku

 

Antivirový program

* Doporučujeme prostudovat test antivirových programů AV-TEST AWARD 2012

je základem každého počítače. Uživatelé, kteří přistupují nejen na internet a nedisponují kvalitním antivirovým programem se tak vystavuji velkému riziku, že jejich počítač bude napaden virem, malwarem, spywarem a další ruznou havětí, která způsobí třeba to, že Váš počítač bude napaden trojským koněm, který útočníkovi umožní přístup k veškerým Vašim souborům, nebo se z Vašeho počítače stane zombie a Váš počítač se tak stane součástí botnetu. Ve většině případů dojde k napadení počítače díky tomu, že si uživatelé stáhnou z internetu nějakou aplikaci pomocí peer-to-peer sítí nebo warez serverů. Tyto aplikace v sobě obsahují často i kombinace trojských koní s malwarem. Kvalitní antivirový program tento typ napadení není schopen odhalit. Ochrana dat ze strany antivirového programu je tedy důležitá.

 

Firewall

dalším stěžejním pilířem ochrany dat je "firewall". Firewall by se dal v krátkosti jednoduše definovat jako program, který se stará o Vaši ochranu co se týče síťové aktivity Vašeho počítače. Hlídá veškerý síťový provoz a upozorňuje Vás na programy, které se snaží přistupovat nejen k internetu, ale taky k lokální síti.

 

Malware, Spyware

Ochrana dat pomocí správné kombinace antivirového programu a firewallu Vám zajistí ochranu proti Malware. Malware je počítačový program jehož účelem je napadení počítačového systému za účelem napadení, nebo poškození operačního systému počítače. Pojem malware vznikl z anglického slova "malicious" a slova "software". Pod definicí malware se všeobecně označují viry, trojské koně, spyware a adware. 

 

Zálohování

Téměř každý aktivní uživatel zažil situaci, kdy jste přišli o své data a za zálohu byste v takovou chvíli dali cokoliv. Zde naleznete článek o zálohování a doporučených programech k zálohování dat. Zálohování je svým způsobem ochrana dat. Více se již tedy dozvíte v článku o zálohování.

Komplexní ochrana dat

Komplexní ochrana dat pomocí produktu Kaspersky Lab

Produkty společnosti Kaspersky Lab patří celosvětově mězi špičku na trhu. Proto jsme se i my po pečlivém prozkoumání a vlastní analýze rozhodli nabízet produkty Kasperský díky kterým jsme schopni zajistit bezpečnost a ochranu Vašich dat a chránit Vás před útoky nejen na internetu.

Ochrana dat, Kaspersky Anti-Virus 2013

Každý den se objeví 125 000 nových škodlivých programů. Ochrana proti virům tedy nepředstavuje žádný luxus, ale spíše nutnost. Váš počítač si zaslouží účinnou obranu před viry... a vy si zasloužíte antivirové řešení, které se snadno ovládá.

...více informací

Ochrana dat, Kaspersky Internet Security 2013

Na svém počítači máte uloženy fotografie, hudbu, dokumenty, osobní informace a informace o místech, která navštívíte prostřednictvím sítě Internet. To vše má velkou cenu. Nikdo nechce trávit nekonečné hodiny konfigurováním a neustálou údržbou bezpečnostního řešení počítače, ale potřebujete

...více informací

Ochrana dat, Kaspersky ONE Universal Security

Produkt Kaspersky ONE Universal Security představuje jednoduché řešení s jednou licencí na ochranu vašich osobních počítačů, počítačů Mac, smartphonů a tabletů Android. Produkt Kaspersky ONE byl vytvořen na základě oceňovaných technologií společnosti Kaspersky Lab a poskytuje zabezpečení o

...více informací

Ochrana dat, Kaspersky Password Manager

Aplikace Kaspersky Password Manager (Správce hesel) je nepostradatelným nástrojem pro aktivního uživatele Internetu. Plně automatizuje proces zadávání hesel a dalších údajů na webových stránkách a ušetří uživatele nepříjemností spojených s vytvářením a zapamatováním velkého množství hesel.

...více informací

Ochrana dat, Kaspersky PURE 2.0

Dokonalá ochrana pro domácí počítače Program Kaspersky PURE 2.0 představuje pro počítače dokonalou ochranu. Jedná se o bezpečnostní řešení vhodné pro počítače celé vaší rodiny: identity, hesla, dokumenty, fotografie a další. Kromě našich nejnovějších antivirových technologií přináší progra

...více informací

Tisk aktuální strany